Tweetop
Unia

Aktualności

Bieżące wydarzenia, informacje o nowościach produktowych, komunikaty i inne.

22.06.2021

Tweetop w klasztorze!

Z przyjemnością prezentujemy Państwu zdjęcia z instalacji ogrzewania podłogowego w budynku zabytkowej cerkwi w Rumunii. Cerkiew mieści się w malowniczej miejscowości Gornea położonej u wybrzeża Dunaju, czyli drugiej najdłuższej rzeki w Europie.

W instalacji zastosowano nasze rury EVOH oraz rozdzielacze. Cieszymy się, że nasze produkty docierają w tak wyjątkowe miejsca!

09.02.2021

Poszukiwany/poszukiwana!

Poszukujemy kandydata na stanowisko:


ASYSTENT PROJEKTANTA

Miejsce pracy: biuro Szczecin lub praca zdalna

Zadania:

 • opracowywanie dokumentacji projektowych ogrzewań płaszczyznowych
 • projektowanie instalacji wody użytkowej i centralnego ogrzewania 
 • wykonywanie obliczeń bilansu powietrza dla domów jednorodzinnych oraz niewielkich obiektów użyteczności publicznej 
 • projektowanie prostych instalacji wentylacji (głównie domy jednorodzinne)
 • kontakty z klientami w celu uzyskania niezbędnych danych do sporządzenia projektu
 • przygotowywanie ofert handlowych dla firm wykonawczych w oparciu o pozyskane projekty 
 • telefoniczna obsługa klientów – doradztwo techniczne dot. produktów oferowanych przez  firmę oraz używanego oprogramowania inżynierskiego
 • wsparcie techniczne dla działu sprzedaży
 • współpraca w zakresie prowadzenia prezentacji i szkoleń

Oczekiwania wobec kandydata:

 • samodzielność, komunikatywność, inicjatywa w działaniu,
 • umiejętność planowania i przestrzegania planu działania,
 • znajomość programu Instal Therm / San ver. 4
 • znajomość oprogramowania typu AutoCad LT
 • podstawowa znajomość pakietu MS Office
 • branżowe wykształcenie wyższe techniczne lub student ostatniego roku inżynierii środowiska
 • gotowość do okazjonalnych podróży służbowych
 • umiejętność prowadzenia prezentacji i szkoleń , język angielski oraz znajomość oprogramowania typu: Revit, Audytor Set i Instalsoft ver. 5 będą dodatkowymi istotnymi atutami 

Spółka oferuje:

 • stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
 • umowę o pracę na pełny etat
 • narzędzia pracy (smartfon, laptop)
 • pracę w zgranym zespole fachowców z doświadczeniem 
 • szkolenia specjalistyczne 

Osoby zainteresowane podjęciem pracy prosimy o przesłanie dokumentów pocztą elektroniczną (CV, list motywacyjny); e-mail: techniczny@tweetop.pl wraz z klauzulą wyrażającą zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

18.09.2020

Dziękujemy!

Z radością informujemy o otrzymaniu honorowego certyfikatu PRS Green label za aktywne uczestnictwo w programie recyrkulacji i odzysku euro palet. Jako firma aktywnie działamy w zakresie ograniczenia zużycia zasobów naturalnych i cieszy nas coraz większa świadomość społeczna w tej kwestii.

01.04.2020

Nowa linia produkcyjna Pert II / EVOH / Pert II

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy wytwarzanie w naszej fabryce w Szczecinie rur typu PERT II/EVOH/PERT II, w zakresie średnic 12 - 32mm, w zwojach do 600 m.

Film z budowy nowego obiektu Tweetop

10.02.2020

XX Edycja konkursu Gazele Biznesu

Mamy przyjemność poinformować, że po raz kolejny znaleźliśmy się w prestiżowym gronie najbardziej dynamicznych firm z sektora MŚP. Dziękujemy za współpracę!

11.04.2019

Film z budowy nowego obiektu Tweetop

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu film z budowy naszego nowego obiektu produkcyjno-laboratoryjno-magazynowego. Film nakręcony w technologi "time lapse" na przestrzeni roku przedstawia cały proces powstawania budynku.

Zapraszamy na seans!

Film z budowy nowego obiektu Tweetop

24.10.2018

Biblioteki produktów Tweetop do programu Revit

Z radością informujemy, że zakończyliśmy opracowywanie plików bibliotecznych niezbędnych do pracy w oprogramowaniu typu Autodesk Revit®. Pliki są cyfrowym odwzorowaniem elementów systemu rur i kształtek Tweetop-PERT, wraz z szablonem projektu zawierającym ich konfigurację oraz ustawienia.

Biblioteki są dostępne na naszej stronie w zakładce:
pliki do pobrania

Najnowszą wersję plików można pobrać także ze strony internetowej:
paraforma.pl

23.10.2018

Nowe złączki wtykowe Smart PUSH!

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku wprowadziliśmy złączki wtykowe systemu Smart PUSH - idealne do prowadzenia wszelkich prac remontowych oraz do montażu niewielkich instalacji mieszkaniowych. Kształtki są wykonane z mosiądzu, przeznaczone do wykonywania instalacji ogrzewania oraz wody użytkowej, pracujących pod standardowym obciążeniem od ciśnienia i temperatury.

Wiecej informacji, w tym zakres zastosowania z różnymi typami rur, parametry pracy oraz konstrukcja złaczek dostępne w dedykowanej zakładce:

Tweetop Smart PUSH
 

 

 

04.06.2018

Nowa inteligentna zaciskarka mini w ofercie Tweetop

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że od czerwca 2018 w ofercie Tweetop dostępna będzie nowa zaciskarka akumulatorowa z serii mini, charakteryzująca się następującymi zaletami:

 1. System inteligentnego zarządzania zaciskarką, poprzez połączenie systemem bluetooth z zainstalowaną na urządzeniu mobilnym aplikacją dedykowaną do obsługi narzędzia
  • przesyłanie danych między zaciskarką, a aplikacją
  • możliwość sprawdzenia aktualnego stanu narzędzia
  • analiza wydajności zaciskarki
  • funkcja raportowania w celu udokumentowania parametrów każdego zacisku
 2. Oświetlenie rejonu wykonywania zacisku , dzięki sprzężonej z narzędziem latarce LED
 3. Obsługa jedną ręką : zakładanie szczęki do złączką, dociskanie, zwalnianie szczęki z oprawy) może odbywać się za pomocą jednej ręki
 4. Wskaźnik stanu baterii (wskazanie pozostałej pojemności baterii)
 5. Podwójna kontrola wyłączania (dwa niezależne zawory odcinające)
 6. Wykrywanie pustej baterii - zaciskarka przed wykonaniem każdego połączenia, w chwili naciśnięcia przycisku uruchomienia, sprawdza, czy pojemność akumulatora jest wystarczająco wysoka, aby wykonać naciśnięcie. W sytuacji niezadowalającego stanu baterii następuję ostrzeżenie dźwiękowe
 7. Wskazanie interwału konserwacji (po 40 000 cykli)
 8. Kontrola zacisku - po rozpoczęciu cyklu prasowania cykl musi zostać zakończony, głowica wałka utrzyma swoją pozycję nawet po wyjęciu akumulatora, co minimalizuje ryzyko tworzenia nie do końca zaprasowanych połączeń. W sytuacji awaryjnej można użyć ręcznego systemu przerwania zaprasowania.
 9. Sygnał w przypadku nieprawidłowego cyklu prasowania (czerwona lampka miga)
 10. System ręcznego przerwania zaprasowania (przycisk zwalniania ręcznego w przypadku awarii)
 11. Niewielka waga - zaciskarka z akumulatorem waży jedynie 1,7 kg
 12. Ergonomiczny kształt oraz antypoślizgowa gumowana obudowa zapewniają bezpieczną oraz przyjemną obsługę


Aplikację do obsługi zaciskarki można pobrać stąd:

novocheck-app

 Film wyjaśniający działanie aplikacji można pobrać z naszej strony poniżej:

Pliki
Novocheck-app video Pobierz

04.05.2016

Szkolimy!

Rozpoczelismy współpracę z Technikum Kształtowania Środowiska Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie. 25 listopada 2015 roku zorganizowaliśmy pierwsze szkolenie dla uczniów oraz wyposażylismy szkolny warsztat w narzędzia i materiały do wykonywania instalacji.

29.04.2016

Targi 2016

Udział w ogólnopolskich targach branży instalacyjno-grzewczej, Instalacje 2016 w Poznaniu, został przyjęty bardzo ciepło przez naszych obecnych i przyszłych klientów. Tradycyjnie wyróżnialiśmy się koncepcją stoiska, które wzbudzało niesłabnące zainteresowanie zwiedzających. Prezentowaliśmy nasz niezawodny system do instalacji grzewczych i przesyłu wody Tweetop PERT oraz pompy ciepła. Znaną już i uhonorowaną Złotym Medalem Targów Poznańskich w 2014 roku pompę EcoHeat Pro oraz służącą do ogrzewania i produkcji ciepłej wody pompę EcoHeat Complex. Obie pompy pobierają energię z powietrza i idealnie sprawdzają się w warunkach klimatycznych panujących w Polsce. Wszystkie prezentowane na stoisku produkty są częścią kompleksowego rozwiązania wodno-grzewczego Tweetop Home.

19.02.2016

Pomagamy!

Jako firma Tweetop jesteśmy partnerem fundacji Ronalda McDonalda zajmującej się walką z nowotworami u dzieci. Na zdjęciu nasz pracownik Dariusz Karczewski odbiera statuetkę przyjaciela fundacji.

01.11.2014

Nowe numery katalogowe

Z dniem 01.11.2014 usprawniliśmy system kodowania naszych produktów, poprzez wprowadzenie nowych numerów katalogowych. W celu maksymalnego ułatwienia pracy oraz zminimalizowania zmian w funkcjonujących na rynku, drukowanych wersjach katalogów Tweetop, na fakturach wystawianych po 01.11.2014 znajdą się oba numery katalogowe, tj. stary dotychczas funkcjonujący oraz nowy, obowiązujący od 01.11.2014. Mamy nadzieje, że zmiany te przyczynią się do zwiększenia komfortu naszej współpracy.

11.04.2014

Instalacje 2014

Udział w tegorocznych Instalacjach był dla nas jak zwykle dużą przyjemnością. To doskonałe miejsce na poznanie oczekiwań naszych klientów, uzyskanie bezpośredniej opinii o firmie czy oferowanych przez nas produktach. Dzięki targom jesteśmy w stanie lepiej rozpoznać Państwa potrzeby, skonfrontować to co robimy z rzeczywistością oraz udoskonalić wizerunek firmy. Przyjmując rolę wystawcy mieliśmy okazję przybliżyć naszą ofertę nowym i dotychczasowym klientom, na bardziej towarzyskiej niż normalnie stopie, co spotkało się z bardzo przyjaznym odbiorem.

Z przyjemnością możemy poinformować Państwa, że nasz nowy produkt: pompa ciepła Tweetop EcoHeat Pro została uhonorowana Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich, który przyznawany jest najbardziej innowacyjnym produktom, wytwarzanym w oparciu o nowoczesne technologie. Mamy nadzieję, że informacja ta ucieszy zarówno obecnych jak i przyszłych, zadowolonych użytkowników pompy.

Zostaliśmy także, kolejny raz z rzędu, laureatami nagrody Acanthus Aureus za najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategi marketingowej stoisko.

Podsumowując Instalacje 2014 zakończyliśmy dużym sukcesem. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym, tym od dawna znanym i tym nowo poznanym. Do zobaczenia wkrótce!

15.10.2013

Nowości w systemie Tweetop

Od początku października 2013 systemu Tweetop został poszerzony o rurę w średnicy d18mm wraz z niezbędną gamą złączek zaprasowywanych. W ofercie dostępne są także rury 18x2.0mm w zwojach 200m, mufy zwykłe i wyposażone w gwinty, redukcje, kolana zwykłe, kolana wyposażone w gwinty (w tym wieszakowe), trójniki proste i redukcyjne oraz złączka podejściowa do rozdzielacza 18x3/4’GW.

Wzbogaceniu uległa także gama dostępnych narzędzi do cięcia i kalibracji rur. Wprowadziliśmy:

 • nożyce do cięcia rur wielowarstwowych , dostępne w zakresie średnic 14-25mm, z wymiennymi ostrzami
 • kalibratory do rur z prowadzeniem pod wiertarkę, dostępne w zakresie średnic 16-40mm z możliwością dołączenia uchwytu ręcznego

Największą jednak zmianą jest wprowadzenie do oferty systemu Tweetop Floor zestawu pompowo-mieszającego przeznaczonego do wykonywania instalacji ogrzewania podłogowego w wybranych pomieszczeniach bez konieczności przebudowy kotłowni. Zasada działania tego elementu jest bardzo prosta: pętle ogrzewania podłogowego zasilane są z rozdzielacza podłączonego do tego samego obiegu grzewczego, który zasila grzejniki ale uzbrojonego dodatkowo w ww. zestaw, który umożliwia:

 • wymuszenie obiegu w pętlach ogrzewania podłogowego dzięki pompie obiegowej Tweetop 25-40, oraz
 • ustawienie (dzięki użyciu zaworu czterodrogowego) optymalnej temperatury na zasilaniu układu pętli grzewczych (gwarantującej komfort cieplny oraz nie prowadzącej do zbyt wysokiej temperatury na powierzchni posadzki), a także usuwanie nadmiaru czynnika z układu,

09.07.2013

Aprobata brytyjskiego WRAS

Z prawdziwą przyjemnością informujemy o uzyskaniu przez system Tweetop brytyjskiego certyfikatu WRAS. Jest to kolejne potwierdzenie wysokiej jakości produktów Tweetop przez laboratoria SKZ, KIWA i INTERTEK,  w których przeprowadzane były niezbędne testy, zgodne z wymaganymi przez WRAS normami.