Tweetop
Unia

Ogrzewanie płaszczyznowe

Oszczędność, komfort i elastyczność dzięki rozwiązaniom Tweetop

Zobacz

Tweetop Floor

Kompletne rozwiązanie ogrzewania i chłodzenia podłogowego.

Więcej informacji

Tweetop Renova

Ogrzewanie podłogowe idealne przy remontach istniejących budynków.

Więcej informacji

Tweetop Wall

Ogrzewanie ścienne, alternatywa lub uzupełnienie dla ogrzewania podłogowego.

Więcej informacji

Tweetop PERT

Więcej informacji

Dlaczego wybrać ogrzewanie płaszczyznowe?

W rozwiązaniach ogrzewania podłogowego, dostępnych w ramach systemu Tweetop Home, grzejnikiem jest cała powierzchnia podłogi, co sprawia że poziomy rozkład temperatury w pomieszczeniu jest równomierny, podczas gdy w pionie temperatura zmniejsza się wraz ze wzrostem wysokości. Dzięki temu ciepło przekazywane jest tym częściom ciała, które go najbardziej potrzebują, jak choćby stopy, a głowa – z natury wrażliwa na przegrzanie pozostaje chłodna.

sf1.jpg

Poczucie komfortu cieplnego w pomieszczeniach, gdzie wykorzystuje się ogrzewanie płaszczyznowe systemu Tweetop Floor, Wall lub Renova jest odczuwalne już przy temperaturze, nawet o 2-3°C niższej niż w przypadku ogrzewania tradycyjnego. Przekłada się to na ekonomiczność systemu, bowiem obniżenie temperatury wewnętrznej w pomieszczeniu o 1°C to oszczędność ok. 6% energii cieplnej, czyli znaczące zmniejszenie kosztów eksploatacji instalacji grzewczej.

Na ekonomiczność ogrzewania płaszczyznowego wpływ ma również fakt, iż systemy ogrzewania tego rodzaju pracują na niskich parametrach zasilania (35 – 45°C), a więc idealnie nadają się do współpracy z kotłami kondensacyjnymi i pompami ciepła, obecnie najoszczędniejszymi źródłami ciepła.

sf2.jpg

Porównanie rozkładów temperatur dla różnych rodzajów ogrzewania

Podsumowanie zalet ogrzewania płaszczyznowego

  • Hipoalergiczne - brak kurzu w powietrzu. Nie występuje konwekcyjny ruch powietrza powodujący w konsekwencji unoszenie się kurzu, co zapewnia właściwy komfort nie tylko dla alergików, ale dla każdego z nas.

  • Energooszczędne - pracuje w zakresach niskich temperatur i jest w stanie zapewnić komfort cieplny przy temperaturze w pomieszczeniu mniejszej o 2-3°C w stosunku do tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego (oszczędność energii o 10-15%).

  • Idealnie nadaje się do współpracy z pompami ciepła i kotłami kondensacyjnymi.

  • Ogrzewanie płaszczyznowe Tweetop Wall/Floor/Renova może pracować w funkcji chłodzenia we współpracy z pompami ciepła systemu Tweetop Home

  • Montaż ogrzewania w ścianie lub podłodze powoduje, że staje się ono niewidzialne oferując maksimum elastyczności w aranżacji wnętrza.

Podstawowe elementy ogrzewania płaszczyznowego Tweetop Floor, Wall i Renova

Rury

Rury wykonane w innowacyjnej technologii łączącej tworzywo sztuczne o podwyższonych właściwościach temperaturowych z aluminium.

Kształtki

Elementy umożliwiające uzyskanie pełnej gamy połączeń między rurami za pomocą zaprasowywania lub skręcania.

Rozdzielacz

Układ równoważący przepływy w pętlach ogrzewania płaszczyznowego. Centralny punkt zbiorczy pętli grzewczych.

Elementy i narzędzia montażowe

Gama akcesoriów i narzędzi umożliwiających montaż instalacji.

Projekt ogrzewania płaszczyznowego w pakiecie

Naszym klientom oferujemy projekt hydrauliki instalacji ogrzewania płaszczyznowego, przygotowany przez dział techniczny firmy na podstawie dostarczonych danych. W celu uzyskania projektu skontaktuj się z dystrybutorem systemu Tweetop lub przedstawicielem handlowym Tweetop.

 

design.jpg

 

 

Dlaczego należy wykonać projekt ogrzewania podłogowego?

Dla ogrzewań podłogowych temperatura na powierzchni posadzki nie powinna być większa niż 27-29°C. Wyjątkiem od tej zasady są łazienki i tzw. strefy brzegowe (pas szerokości ok. 1m od ścian zewnętrznych), gdzie temperatura posadzki może dochodzić do 33°C oraz niektóre rodzaje podłóg drewnianych, gdzie nie wolno przekroczyć 24°C. Aby spełnić ten warunek konieczne jest zoptymalizowanie temperatury czynnika grzewczego, zasilającego układ, która zależy od oporu cieplnego posadzki oraz zapotrzebowania na ciepło w danym pomieszczeniu.

Jedynym właściwym sposobem dokonania tego jest wykonanie obliczeń, czyli projektu, który zabezpiecza nas przed typowymi błędami wykonawczymi, jak np.: zbyt wysoką temperaturą posadzki, złym podziałem na pętle bez zwracania uwagi na konieczność dylatowania płyt jastrychowych, zbyt wysoką stratę ciśnienia sprawiającą, że dobrana przypadkowo pompa obiegowa ma za małą wydajność oraz przed niedostatecznym zrównoważeniem instalacji.