Tweetop
Unia

Tweetop Renova

Ogrzewanie podłogowe idealne przy remontach istniejących budynków.

Zobacz

Informacje ogólne

System Tweetop Renova posiada wszystkie zalety ogrzewania płaszczyznowego a przeznaczony jest do montażu w miejscach gdzie nie jest możliwe wylanie standardowej grubej i ciężkiej posadzki betonowej.

Idealne rozwiązanie przy remontach istniejących budynków. Często system stosowany jest także w budynkach o konstrukcji szkieletowej, na stropie drewnianym.

W rozwiązaniach ogrzewania podłogowego dostępnych w ramach systemu Tweetop Home grzejnikiem jest cała powierzchnia podłogi. Komfort cieplny przy ogrzewaniu podłogowym jest odczuwalny dla temp., o 2-3° niższej niż przy użyciu grzejników, co wpływa na ekonomiczność użytkowania (obniżenie temp. w pomieszczeniu o 1° to oszczędność ok. 6% energii cieplnej).

Zalety ogrzewania płaszczyznowego

  • Hipoalergiczne - brak kurzu w powietrzu. Nie występuje konwekcyjny ruch powietrza powodujący w konsekwencji unoszenie się kurzu, co zapewnia właściwy komfort nie tylko dla alergików, ale dla każdego z nas.

  • Energooszczędne - pracuje w zakresach niskich temperatur i jest w stanie zapewnić komfort cieplny przy temperaturze w pomieszczeniu mniejszej o 2-3°C w stosunku do tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego (oszczędność energii o 10-15%).

  • Idealnie nadaje się do współpracy z pompami ciepła i kotłami kondensacyjnymi.

  • Ogrzewanie płaszczyznowe Tweetop Wall/Floor/Renova może pracować w funkcji chłodzenia we współpracy z pompami ciepła systemu Tweetop Home

  • Montaż ogrzewania w ścianie lub podłodze powoduje, że staje się ono niewidzialne oferując maksimum elastyczności w aranżacji wnętrza.

Obszar zastosowań Tweetop Renova

Powodem powstania systemu Tweetop Renova było zapotrzebowanie na instalacje ogrzewania płaszczyznowego w remontowanych i modernizowanych budynkach istniejących.

renova1.jpg

System renowacyjny Tweetop Renova przeznaczony jest do montażu w miejscach gdzie nie jest możliwe wylanie standardowej warstwy jastrychowej o obciążeniu ok. 130 kg/m2. Zazwyczaj są to istniejące budynki, gdzie dodatkowe dociążenie stropu nie jest możliwe. Często system stosowany jest także w budynkach o konstrukcji szkieletowej, na stropie drewnianym.

renova2.jpg

Obciążenie stropu w przypadku zastosowania systemu renowacyjnego przy współpracy z jastrychem mokrym wynosi 76 kg/m2 (gr. 35mm), a dla wersji z jastrychem suchym grubości 25mm jedynie 35 kg/m2

Montaż Tweetop Renova

System ogrzewania płaszczyznowego Tweetop Renova, składa się z formowanych piankowych płyt z polisterolu o grubości 35 mm w klasie EPS 100 (PS 20) z rowkami, w których instalowane są wytłoczki z blachy ocynkowanej przenoszące równomiernie ciepło przekazane z rur Tweetop PERT.

Tak przygotowany grzejnik podłogowy jest przykrywany cienką warstwą folii PE i zależnie od sytuacji wylewką z mokrego jastrychu lub płytami suchego jastrychu.

Rozstaw rur w systemie Tweetop Renova jest wielokrotnością 125mm, a więc odległości pomiędzy rowkami w płytach z polisterolu. Dzięki temu oraz użyciu blaszek wzmagających efekt grzania, system renowacyjny nadaje się do każdego typu wykończenia podłogi.

Projekt ogrzewania płaszczyznowego w pakiecie!

Tweetop Sp. z o.o. , oferuje dla swoich klientów w pakiecie, projekt hydrauliki instalacji ogrzewania podłogowego, dostarczany przez dział techniczny firmy, na podstawie dostarczonych danych. W celu uzyskania tego typu wsparcia skontaktuj się z dystrybutorem systemu Tweetop lub przedstawicielem handlowym Tweetop.