Tweetop
Unia

Tweetop Wall

Ogrzewanie ścienne - alternatywa lub uzupełnienie dla ogrzewania podłogowego.

Zobacz

Informacje ogólne

W systemie Tweetop Home, dostępne jest ogrzewanie ścienne Tweetop Wall. Stanowi ono ekonomiczną alternatywę do wykorzystania wszędzie tam, gdzie wydajność ogrzewania podłogowego jest zbyt niska w stosunku do zapotrzebowania na ciepło lub z innych przyczyn ogrzewanie podłogowe nie może być zastosowane.

Ogrzewanie ścienne daje efekt szczególnie przyjaznego odczucia komfortu cieplnego, zapewniając szybkie podgrzanie powietrza w pomieszczeniu, a to dzięki mniejszej grubości tynku 3-4cm (w ogrzewaniu podłogowym 6,5cm). Promieniowanie cieplne jest absorbowane i odbijane przez wszystkie elementy w pomieszczeniu, co pozwala zapewnić stały, przyjemny i odpowiedni poziom temperatury.

Stosując system Tweetop Wall mamy unikatową możliwość dopasowania systemu ogrzewania do projektu aranżacji wnętrza. Ogrzewanie ścienne nie wymusza na nas konieczności stosowania grzejników przy ścianach szklanych, lub skracania mebli kuchennych w celu zapewnienia miejsca na montaż grzejnika pod oknem.

Zalety ogrzewania płaszczyznowego

  • Hipoalergiczne - brak kurzu w powietrzu. Nie występuje konwekcyjny ruch powietrza powodujący w konsekwencji unoszenie się kurzu, co zapewnia właściwy komfort nie tylko dla alergików, ale dla każdego z nas.

  • Energooszczędne - pracuje w zakresach niskich temperatur i jest w stanie zapewnić komfort cieplny przy temperaturze w pomieszczeniu mniejszej o 2-3°C w stosunku do tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego (oszczędność energii o 10-15%).

  • Idealnie nadaje się do współpracy z pompami ciepła i kotłami kondensacyjnymi.

  • Ogrzewanie płaszczyznowe Tweetop Wall/Floor/Renova może pracować w funkcji chłodzenia we współpracy z pompami ciepła systemu Tweetop Home

  • Montaż ogrzewania w ścianie lub podłodze powoduje, że staje się ono niewidzialne oferując maksimum elastyczności w aranżacji wnętrza.

Obszar zastosowań Tweetop Wall

System ogrzewania ściennego Tweetop Wall może być stosowany zarówno w obiekatch istniejących jak i nowobudowanych.

tft1.jpg

We wszelkiego typu budynkach - mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, usługowych, sakralnych oraz przemysłowo-magazynowych.

wall-zastosowanie.jpg

Pod każdym typem pokrycia ściany począwszy od tynku poprzez kafle, drewno i panele. Warunkiem jest zastosowanie przykrycia z atestem do stosowania we współpracy z ogrzewaniem płaszczyznowym oraz dotrzymanie parametrów projektowych, związanych z temperatura na powierzchni ściany, rozstawem rur i temperaturą na zasilaniu układu.

Montaż Tweetop Wall

Ogrzewanie ścienne Tweetop Wall montuje się bezpośrednio na ścianie lub na izolacji przy pomocy szyn montażowych.

Montaż instalacji możemy wykonać zarówno w przypadku ściany prefabrykowanej, ściany z cegły czy z płyt gipsowych. W przypadku niewielkiego zapotrzebowania na ciepło (ok. 50W/m2) jedna ściana zewnętrzna powinna wystarczyć dla instalacji. Możliwe jest zamontowanie rur pod oknem.

  • Należy zwrócić uwagę na meble przy ścianie i obrazy, które mogą spowodować obniżenie wydajności cieplnej. W miarę możliwości odsuńmy je o minimum 5cm.
  • W celu uniknięcia pęknięć tynku należy go wzmocnić siatką z włóknem szklanym o oczkach min 4x4mm max 7x7mm. Siatka musi wystawać poza obszar ogrzewanej części o 25 cm z każdej ze stron. Powinno się położyć co najmniej 2 warstwy tynku. Pierwsza przykrywająca rury o grubości ok.2/3 całkowitej grubości, następnie należy położyć siatkę i kolejną warstwę tynku ok.. 1/3 całkowitej grubości tj. najczęściej 1,5cm.
  • Całkowita grubość tynku wynosi 3-4cm
  • Zaleca się montaż w najwyższym punkcie wmontowanie kolana naściennego z odpowietrznikiem ½”. Dopuszcza się brak tego elementu, odpowietrzenie w tym przypadku następuje poprzez wolne przesuwanie się czynnika – wody w instalacji i powolnym wypchnięciu go z niej.
  • Rury można łatwo zlokalizować w ścianie wykrywaczem metali

Projekt ogrzewania płaszczyznowego w pakiecie!

Tweetop Sp. z o.o. , oferuje dla swoich klientów w pakiecie, projekt hydrauliki instalacji ogrzewania podłogowego, dostarczany przez dział techniczny firmy, na podstawie dostarczonych danych. W celu uzyskania tego typu wsparcia skontaktuj się z dystrybutorem systemu Tweetop lub przedstawicielem handlowym Tweetop.