Tweetop
Unia

Tweetop Floor

Kompletne rozwiązanie ogrzewania i chłodzenia podłogowego.

Zobacz

Informacje ogólne

Ogrzewanie podłogowe Tweetop Floor jest kompletnym rozwiązaniem ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego dla każdego budynku i typu posadzki.

W rozwiązaniach ogrzewania podłogowego dostępnych w ramach systemu Tweetop Home grzejnikiem jest cała powierzchnia podłogi. Komfort cieplny przy ogrzewaniu podłogowym jest odczuwalny dla temp., o 2-3° niższej niż przy użyciu grzejników, co wpływa na ekonomiczność użytkowania (obniżenie temp. w pomieszczeniu o 1° to oszczędność ok. 6% energii cieplnej).

Stosując system Tweetop Floor mamy unikatową możliwość dopasowania systemu ogrzewania do projektu aranżacji wnętrza. Ogrzewanie podłogowe nie wymusza na nas konieczności stosowania grzejników przy ścianach szklanych, lub skracania mebli kuchennych w celu zapewnienia miejsca na montaż grzejnika pod oknem. Przestrzenie pod wanną, natryskiem, sprzętem AGD lub większymi szafami mogą zostać wzięte pod uwagę lub pominięte na etapie projektowania ogrzewania podłogowego, zależnie od potrzeb.

Zalety ogrzewania płaszczyznowego

  • Hipoalergiczne - brak kurzu w powietrzu. Nie występuje konwekcyjny ruch powietrza powodujący w konsekwencji unoszenie się kurzu, co zapewnia właściwy komfort nie tylko dla alergików, ale dla każdego z nas.

  • Energooszczędne - pracuje w zakresach niskich temperatur i jest w stanie zapewnić komfort cieplny przy temperaturze w pomieszczeniu mniejszej o 2-3°C w stosunku do tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego (oszczędność energii o 10-15%).

  • Idealnie nadaje się do współpracy z pompami ciepła i kotłami kondensacyjnymi.

  • Ogrzewanie płaszczyznowe Tweetop Wall/Floor/Renova może pracować w funkcji chłodzenia we współpracy z pompami ciepła systemu Tweetop Home

  • Montaż ogrzewania w ścianie lub podłodze powoduje, że staje się ono niewidzialne oferując maksimum elastyczności w aranżacji wnętrza.

Obszar zastosowań Tweetop Floor

Ogrzewanie podłogowe systemu Tweetop Floor można instalować:

tft1.jpg

We wszelkiego typu budynkach - mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, usługowych, sakralnych oraz przemysłowo-magazynowych.

tft2.jpg

Pod każdym typem przykrycia podłogi począwszy od kafli poprzez gresy i wykładziny, a skończywszy na panelach i parkietach. Warunkiem jest zastosowanie przykrycia podłogi z atestem do stosowania we współpracy z ogrzewaniem podłogowym oraz dotrzymanie parametrów projektowych, związanych z temperatura na powierzchni podłogi, rozstawem rur i temperaturą na zasilaniu układu.

Montaż Tweetop Floor

Trzy różne opcje układania czynią z systemu Tweetop Floor doskonałe narzędzie spełniające wszelkie wymagania stawiane współczesnym rozwiązaniom ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego budynków mieszkalnych i biurowych.

Układanie na styropianie z użyciem siatki stalowej z jednoczesnym wykorzystaniem specjalnych klipsów do siatki.

Więcej

Siatka stalowa o przekroju oczka 150 x 150 mm, wykonaną z drutu o średnicy od 4 do 6 mm, służy do ustalenia rozstawu rur grzewczych i ich mocowania. Rozstaw rur wynosi 150 mm lub wielokrotność. Rura mocowana jest specjalnymi plastikowymi uchwytami do siatki stalowej.

Układanie z użyciem klipsów wstrzeliwanych w płyty styropianowe pokryte folią z rastrem Tweetop-floor, przy użyciu specjalnego narzędzia (system tacker).

Więcej

Na warstwę izolacji np. styropianu nakładamy folię z rastrem. Na tak przygotowanym podłożu montujemy rury, kotwiąc je do styropianu przy użyciu tackera – urządzenia wyposażonego w magazynki z klipsami. Każde naciśnięcie uchwytu tackera powoduje wstrzelenie klipsa w izolację w taki sposób ,że obejmuje on rurę grzejną od góry. Dzięki specjalnie opracowanemu kształtowi nie ma możliwości wyrwania spinki z izolacji wskutek pracy rury.

Układanie z użyciem szyn montażowych układanych na płytach styropianowych pokrytych folią z rastrem Tweetop-floor

Więcej

Podobnie jak w poprzednim wariancie układamy styropian wraz z folią z rastrem. Następnie montujemy szyny montażowe w układzie krzyża. W systemie Tweetop-floor dostępne są szyny montażowe w średnicach 16 i 20mm, które można dowolnie docinać na żądaną długość .Rurę grzejną montujemy wciskając ją w specjalnie wyprofilowane wyżłobienia w szynie montażowej. Użycie szyny w wydatny sposób usprawnia określenie wymaganych odstępów między rurami.

Projekt ogrzewania płaszczyznowego w pakiecie!

Tweetop Sp. z o.o. , oferuje dla swoich klientów w pakiecie, projekt hydrauliki instalacji ogrzewania podłogowego, dostarczany przez dział techniczny firmy, na podstawie dostarczonych danych. W celu uzyskania tego typu wsparcia skontaktuj się z dystrybutorem systemu Tweetop lub przedstawicielem handlowym Tweetop.