Tweetop
Unia

EcoHeat Mono 2

Kompleksowe rozwiązanie do ogrzewania domu

Zobacz

Informacje ogólne

Pompy ciepła EcoHeat Mono 2 są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych źródeł ciepła, jak kotły węglowe, gazowe, olejowe, czy też opalane biomasą.

Pozyskując aż 80% energii cieplnej z powietrza zewnętrznego, przyczyniają się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, nie emitując przy tym spalin, ani nie generując popiołu oraz innych zanieczyszczeń. Z uwagi na wyjątkowo wysoki współczynnik SCOP wynoszący max. 5.22 dla źródła ogrzewania z temperaturą 35°C, pompa ciepła EcoHeat Mono 2 stanowi idealne oraz tanie rozwiązanie do ogrzewania domu i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego układu termodynamicznego pompy ciepła EcoHeat Mono 2 posiadają szeroki zakres pracy i są przystosowane do polskich warunków klimatycznych. Pompa ciepła EcoHeat Mono 2 pozyskuje energię cieplną z powietrza zewnętrznego o temperaturze nawet do -25°C. Ponadto w pompach ciepła EcoHeat Mono 2 znajduje się wbudowana grzałka elektryczna, która zapewnia brakujące zapotrzebowanie grzewcze w niskich temperaturach otoczenia. W okresie letnim bardzo użyteczną okazuje się funkcja chłodzenia, służąca do obniżania temperatury w pomieszczeniach. Montaż pompy nie wymaga skomplikowanych i kosztownych prac ziemnych. Zastosowanie inwertera do sterowania pracą sprężarki pozwoliło na wprowadzenie płynnej regulacji wydajności cieplnej pompy, dostosowując ją do aktualnego zapotrzebowania budynku oraz unikając w ten sposób częstych zatrzymań i uruchomień urządzenia. Dzięki temu wydłużono żywotność pompy i zmniejszono zapotrzebowanie na energię.

 

Zastosowanie i schematy działania

Pompy ciepła EcoHeat Mono 2 są przeznaczone do stosowania w budynkach mieszkalnych, domkach letniskowych, punktach handlowych, biurach i obiektach gastronomicznych. Nie wymagają przy tym pomieszczenia kotłowni, ani przewodów kominowych, dzięki czemu możemy swobodniej i taniej aranżować układ funkcjonalny budynku.

Armaturę towarzyszącą można zainstalować właściwie w każdym pomieszczeniu, jednocześnie eliminując potrzebę budowania instalacji gazowej i wprowadzania gazu do budynku.

 • Podstawowy schemat działania

 • Tryb zimowy – ogrzewanie

 • Tryb letni – chłodzenie

Kluczowe cechy konstrukcyjne

Pompy ciepła z serii EcoHeat Mono 2 posiadają szereg nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych w celu zapewnienia optymalnej wydajności, wszechstronności zastosowania oraz łatwości użytkowania urządzeń.

Funkcje

 • Funkcja Smart Grid
 • DC Inverter
 • Sprężarka Mitsubishi
 • Funkcja chłodzenia
 • Czynnik chłodniczy R32
 • Wbudowana grzałka
 • Cicha praca
 • Praca w kaskadzie
 • Praca od -25°C

Zalety pomp EcoHeat Mono 2

 • Szeroki zakres pracy
  Urządzenia z serii EcoHeat Mono 2 mogą pracować w warunkach temperatury zewnętrznej do -25°C i uzyskują temperaturę czynnika grzewczego do 65°C na zasilaniu. Urządzenia te posiadają również inteligentną funkcję odszraniania, co jest rozwiązaniem idealnym dla polskiego klimatu i pasuje do modernizowanych budynków z instalacjami grzejnikowymi.

 • Praca w układzie kaskadowym (nawet do 6 urządzeń)
  Pompy EcoHeat Mono 2 są w stanie pracować w układzie kaskadowym. Jest to idealne rozwiązanie, gdy wymagana jest większa moc grzewcza. Jeden sterownik jest w stanie kontrolować maksymalnie 6 urządzeń, co daje możliwość doboru mocy grzewczej układu w zakresie od 6 kW do 96 kW.

 • Smart Grid – inteligentna współpraca z instalacją fotowoltaiczną (PV)
  Wykorzystanie systemu Smart Grid pozwala na inteligentne łączenie w ramach jednego budynku pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną, co w efekcie zwiększa ekonomiczność całego układu.

 • Sterowanie obiegami grzewczymi (nawet do 8 obiegów)
  Pompy EcoHeat Mono 2 pozwalają na dokładną kontrolę przepływu wody grzewczej, sterowanie temperaturą wody i regulację pracy zaworu trójdrogowego w celu uzyskania stabilnych i ekonomicznych warunków pracy instalacji.

 • Grzałka elektryczna jako szczytowe źródło ciepła
  W standardzie urządzenia znajduje się grzałka elektryczna wspomagająca pompę ciepła w ogrzewaniu budynku w okresach niskich temperatur.

 • DC Inverter
  DC Inverter to płynna regulacja wydajności cieplnej pompy ciepła. Sterownik pompy ciepła elastycznie i precyzyjne dostosowuje prędkość obrotową sprężarki, a co za tym idzie jej wydajność cieplną, do aktualnego obciążenia cieplnego budynku, wynikającego z aktualnej temperatury zewnętrznej. Sprawia to, że komfort cieplny w budynku jest zachowany, a zużycie energii elektrycznej jest obniżone do wartości niezbędnej dla ekonomicznego napędu pompy ciepła.

 • Sprężarka inwerterowa Mitsubishi
  Sercem pomp ciepła EcoHeat Mono 2 jest niezawodna sprężarka z płynną regulacją mocy grzewczej firmy Mitsubishi. Dzięki specjalnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, podwójna sprężarka rotacyjna charakteryzuje się spadkiem hałasu oraz drgań. Dodatkowo zapewnia wzrost wydajności sprężania przy jednoczesnym wzroście współczynnika COP.


 • Niski poziom ciśnienia akustycznego
  Urządzenia cechują się bardzo niskim poziomem ciśnienia akustycznego spełniającego wymagania norm unijnych. Pompy ciepła EcoHeat Mono 2 posiadają wbudowany tryb cichej pracy.

 • Układy termodynamiczne z elektronicznymi zaworami rozprężnymi
  Zastosowanie elektronicznych zaworów rozprężnych to przede wszystkim płynne dostosowanie wydajności do zapotrzebowania, elektroniczna kontrola przegrzania, możliwość uzyskania niskiego przegrzewu czynnika chłodniczego oraz niskie zużycie energii elektrycznej.

 • Chłodzenie pomieszczeń w standardzie
  Pompy ciepła EcoHeat Mono 2 mają możliwość chłodzenia budynku w okresie letnim. Wówczas obieg chłodniczy pompy ciepła odwraca swoją funkcję i z ogrzewania przełącza się na chłodzenie, a pompa ciepła ochładza znajdującą się w buforze wodę, którą można wykorzystać do klimatyzacji budynku.

 • Czynnik chłodniczy R32
  W urządzeniach zastosowano czynnik chłodniczy R32, który jest przyjazny środowisku. Względem popularnego czynnika R410a, posiada o około 2/3 niższą wartość GWP. Dodatkowo jest to czynnik, który pozwala na uzyskanie lepszych parametrów wydajnościowych pomp ciepła.

 • Najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++*
  Pompy ciepła EcoHeat Mono 2 to efektywne urządzenia zapewniające komfort cieplny użytkownikom przy jednoczesnym niskim zużyciu energii elektrycznej.
  *Dotyczy układów z wodą grzewczą o temperaturze 35°C

 • Inteligentne odszranianie parownika
  Inteligentny system odszraniania parownika pozwala określić ciśnienie początkowe oraz dokładny czas rozpoczęcia odszraniania w oparciu o temperaturę zewnętrzną, temperaturę czynnika na wyjściu z parownika i czas pracy sprężarki. W ten sposób system oszczędza energię i sprawia, że pompa ciepła pracuje z wysoką wydajnością.

 • Kolorowy wyświetlacz z funkcją termostatu, wbudowany moduł WiFi oraz sterowanie aplikacją
  Pompy EcoHeat Mono 2 zostały zaprojektowane w zestawie z inteligentnym wyświetlaczem, który jest przeznaczony do montażu na ścianie. Wyświetlacz jest wyposażony w płynną regulację temperatury i pozwala na wyświetlanie krzywej grzewczej i szeregu innych parametrów. Wbudowany moduł WiFi pozwala na łączenie się urządzenia z aplikacją użytkownika, z poziomu której możliwa jest regulacja temperatury każdej strefy ogrzewania, wybór trybu pracy, wyświetlenie zużycia energii i sprawdzenie parametrów pracy pompy ciepła.

Dane techniczne

Zestawienie parametrów technicznych dla urządzeń z serii EcoHeat Mono 2.

Pompy ciepła EcoHeat Mono 2 są wyposażone w niezwykle sprawną i cichą sprężarkę rotacyjną z podwójnym tłokiem oraz w pełni automatyczną, elektroniczną pompę obiegowa c.o. umieszczoną w jednostce zewnętrznej, doskonale reagującą na zmiany oporów w instalacji wewnętrznej budynku. Niweluje to potencjalne dźwięki z pracującej instalacji, odczucie dyskomfortu użytkownika oraz ogranicza zużycie energii elektrycznej.

Pompy EcoHeat Mono 2 dzięki rozwiązaniu DC INVERTER, cechują się zmaksymalizowanym zakresem wydajności grzewczej, przy niezwykle wysokim współczynniku SCOP wynoszącym 5.22, przy temperaturze wody zasilającej instalację CO rzędu 35°C. Pełne dane techniczne urządzeń serii Tweetop EHM 2 dostępne są w tabeli poniżej.

ParametrEcoHeat Mono 2 P06EcoHeat Mono 2 P08TEcoHeat Mono 2 P10TEcoHeat Mono 2 P12TEcoHeat Mono 2 P14TEcoHeat Mono 2 P16T
Moc grzewcza +7/+35oC 6.2 kW 8.3 kW 10.0 kW 12.1 kW 14.5 kW 16.0 kW
COP max. +7/+35oC 5.0 5.2 5.0 4.95 4.7 4.5
Moc chłodnicza +35oC/+7oC 7.0 kW 7.4 kW 8.2 kW 11.6 kW 12.7 kW 14.0 kW
Maksymalne natężenie pobieranego prądu 31 A 28 A 32 A 27 A 27 A 27 A
Zakres pracy w trybie grzania -25~35oC
Producent sprężarki Mitsubishi
Wbudowana grzałka elektryczna 3 kW 6 kW 9 kW

Napięcie znamionowe/częstotliwość zasilania

220-240V~/50 Hz 380-415V/3 fazy/50 Hz
Czynnik chłodniczy R32 1.4 kg 1.4 kg 1.4 kg 1.7 kg 1.7 kg 1.7 kg
Ilość wentylatorów 1
Poziom ciśnienia akustycznego (1 m) 47.5-58 dB(A) 48.5-59 dB(A) 50.5-60 dB(A) 53.5-64 dB(A) 54-65 dB(A) 58-68 dB(A)
Wymiary urządzenia netto (dł. x szer. x wys.) 1295 x 426 x 718 mm 1385 x 523 x 865 mm
Waga urządzenia netto 91 kg 110 kg 110 kg 149 kg 149 kg 149 kg

Certyfikaty energetyczne

Pompy ciepła EcoHeat Mono 2 posiadają klasę energetyczną A+++/A++.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Zajrzyj do działu Pytania i odpowiedzi lub skontaktuj się z naszym konsultantem.